Eksterne råd og nævn

Her kan du finde Danske Anlægsgartneres repræsentanter i en lang række danske og internationale organisationer, foreninger og virksomheder:

Håndværksrådets bestyrelse

Håndværksrådets Bygge-og Anlægsgruppe
Michael Dall, Michael Petersen

BFG Byggefagenes Fælles Garantiselskab
Per Malmos (formand)

Håndværkets Ankenævn

Michael petersen

ProVerte A/S
Bestyrelse: DAG's hovedbestyrelse

De Grønne Kloakentreprenører
Bestyrelse:
Steen Jacobsen
Jacob Sønderskov, Robert S. Sørensen

Sekretær: Kim Tang

KU Institut for Geovidenskab og Naturforvaltning
Rådgivende udvalg for Park og Landskab: Per Malmos

Nordisk Præsidium:

Henrik Hoffmann, Søren Sømod, Per Malmos

PKS Bestyrelse for den grønne Sektor

ELCA
Nordisk Repræsentant: Henrik Bos, Finland

Det faglige uddannelsesudvalg f. jordbrug
Jakob Mikkelmann (næstformand)

Mejeri- og Jordbrugets Efteruddannelsesudvalg
Per Malmos

Det Grønne Udvalg
Oli Thorgeirsson

Lærepladsgodkendelser
København: Lars Jensen
Nordsjælland: Claus Olesen
Sydsjælland: Heino Vistisen, Søren Skytte
Fyn: Flemming Pedersen
Midt -og Sydjylland: Claus Hahne
Nordjylland: Peter Møller jensen

DCJ, Beder Gartnerskole
Bestyrelsen: Holger Hansen
Uddannelsesudvalg: Lau Knudsen, Flemming Esmann
Teknikerudvalg: Oli Thorgeirsson

Teknisk Skole Slagelse, Selandia
Uddannelsesudvalg: Per Malmos, Søren Skytte, Morten Sparvath Andersen
Teknikerudvalg:

Roskilde Tekniske Skole/Vilvorde
Uddannelsesudvalg: Robert Hein, Uve Jessen

Aalborg Tekniske Skole
Uddannelsesudvalg: Mikkel Krogstrup

Holstebro Tekniske Skole
Uddannelsesudvalg:

Dalum Uddannelses Center
Uddannelsesudvalg:

AMU København
Lokale Uddannelsesudvalg: Søren Sømod

AMU Hillerød
Bestyrelse: Jørn Engell
Lokale uddannelsesudvalg: Jørn Engell

AMU Syd
Lokale uddannelsesudvalg: Holger Olesen

AMU Nordjylland (Sandmosen)
Bestyrelse: Peter Jørgensen
Lokale uddannelsesudvalg: Kurt Thomsen, Jeppe Jørgensen, Mikkel Krogstrup

AMU Fyn
Branchekommite for jordbrug:

Danske Anlægsgartneres syns- og skønsmænd:
København: Leif Rasmussen
Syd-og Vestsjælland: Kim Tang
Fyn: Søren Ribergaard, Flemming Pedersen
Midt-og Sydjylland: Per Larsen, Bent Nygaard
Nordjylland: Ejvind Røge

Medieudvalget for Den Grønne Sektor
Søren Holgersen

Fonden for Træer og Miljø
Leif Rasmussen

Branchearbejdsmilørådet Jord til Bord

 

Klonkildeudvalget:
Kim Tang

Jordbrugets Arbejdsmiljøudvalg:
Bente Mortensen

 
Danske Anlægsgartnere   -   Sankt Knuds Vej 25   -   1903 Frederiksberg C   -   (+45) 33 860 860   -   info@dag.dk   -   Medlemslogin